İnternetten Altın Almak Ne Kadar Güvenli


İnternetten altın alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz.

Günümüzde bir çok internet sitesi aracılığı ile, insanlar, internetten altın alımı gerçekleştiriyor. Online alışverişlerde sözkonusu altın olunca çok daha dikkatli ve temkinli hereket edilmelidir. İnternetten altın alırken, altın fiyatlarının değişiklik gösterdiğini unutmamalısınız. Altın fiyatları anlık olarak değişiklik göstermektedir. Bu anlık değişimler sebebiyle internetten altın satışı yapan firmaların kendilerini güvence altına almaları gerekiyor. Buna paralel olarak da internette altın fiyatları bir miktar daha yüksek olmaktadır.

Peki internetten altın almak ne kadar güvenli?

1-Her şeyden önce tanınmış, büyük sitelerden alışveriş yapmaya özen göstermeliyiz. Bugün ülkemizde insanların güvenini kazanmış pek çok internet sitesi bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse Hepsiburada, Hızlıal,Gold.. gibi sitelerde güvenlik açısından sorun çıkma ihtimali çok daha düşük olacaktır.

2-Aldığımız altının sertifikalı olmasına özellikle dikkat etmeliyiz. İnternet üzerinden yapılacak altın alışverişlerinde en önemli nokta aldığımız altının sertifikalı olmasıdır. Sahte ya da ayarı düşük altın almak istemiyorsanız sertifikalı ürünleri tercih etmelisiniz.

3-Teslimat esnasında kargo görevlisinin yanında paketinizi açıp kontrol etmeli ve herhangi bir sorun olması durumunda görevliye tutanak tutturarak ürünü iade etmelisiniz. Tutanak tutulmadığında hak iddia etmeniz büyük ölçüde zorlaşır.

4-Sigortalı teslimat yapılması da bir diğer önemli husus. Online alışverişlerde sıkıntı yaşamamak için bu konuya da dikkat etmek gereklidir.

Güncel altın fiyatları, döviz kurları ve banka altın fiyatlarını takip etmek için lütfen tıklayınız


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.